آیا مراجعه کودکان به دندانپزشک کودکان ضروری است؟ بسیاری از والدین تمایل دارند اهمیت سلامت دندان های فرزندان خود را نادیده بگیرند، با این فرض که از آنجایی که دندان های شیری آنها در نهایت می افتد، نیازی فوری به مداخله وجود ندارد. با این حال، بسیار مهم است که بدانیم پوسیدگی و آسیب دندان می تواند منجر به عفونت شود که می تواند در سراسر دهان پخش شود و در نهایت بر رشد و سلامت دندان های دائمی تأثیر بگذارد. در نتیجه، جستجوی خدمات دندانپزشکی تخصصی که به طور خاص برای کودکان طراحی شده است، ضروری است. در پاراگراف های بعدی به بررسی خدمات قابل توجه کلینیک های دندانپزشکی اطفال می پردازیم و همچنین بهترین دندانپزشک کرمان را کشف خواهیم کرد.

بهترین دندانپزشک کرمان

 دکتر مرتضی رضازاده کرمانی

آدرس:

کرمان، بلوار جمهوری اسلامی، نبش سه راه حمزه، ساختمان سحر، طبقه سوم واحد 3

تلفن: 09035899155 – 32449728

 

دکتر مریم فرزادمقدم

بخشی از خدمات:

آدرس:

کرمان، خیابان شفا، ساختمان پزشکان شفا، طبقه 5

تلفن: 03432473014 – 09135420354

 

دکتر جواد فاریابی

آدرس:

کرمان، باغ ملی، مجتمع پزشکی دی

تلفن: 03432222547

 

دکتر اله یار سجادی

بخشی از خدمات:

آدرس:

کرمان، خیابان استقلال، جنب بیمارستان سیدالشهدا، برج تخصصی اطلس کلینیک، طبقه 7، واحد 7

تلفن: 03432543077

 

دکتر ماندانا مهدوی

آدرس:

کرمان، خیابان ابوذرشمالی، کوچه 18، کلینیک دندانپزشکی ماه

تلفن: 03432514681

 

دکتر بهناز عبداللهی

آدرس:

کرمان، ابتدای خیابان 24 آذر، برج پزشکان تاج، طبقه 6، واحد 604

تلفن: 03432465446

 

دکتر علیرضا دهقان قنات کمان

بخشی از خدمات:

آدرس:

کرمان، میدان آزادی، ابتدای خیابان استقلال، انتهای استقلال 4، ساختمان سلامت، طبقه 1

تلفن: 03432451345

 

دکتر کاوه شمس الدینی

آدرس:

کرمان، چهارراه طهماسب اباد، ساختمان پزشکان متخصص، طبقه اول

 

دکتر احسان ایرانپور

آدرس:

کرمان، خیابان شهید بهشتی، بهشتی 15

تلفن: 03432238481 – 03432238190

 

دکتر محدثه عرب سلغار

آدرس:

کرمان، خیابان استقلال، روبرو بیمارستان سیدالشهدا، ساختمان حکیم، طبقه 2

تلفن: 03432478571

 ترمیم دندان کودکان

حفظ سلامت دندان‌های کودکان نیز مانند بزرگ‌سالان مهم است. حتی زمانی که شیری هستند. پس از هر 6 ماه یکبار فرزند خود را برای معاینه نزدیک دندانپزشکی برای ایجاد آسیب و پوسیدگی در جلوگیری از می‌کند.

روش پیشرفت می‌تواند شامل جرمگیری دندان‌ها باشد. جرم‌های ناشی از پلاک‌ها و مواد زائد غذایی که روی دندان‌ها به‌وجود می‌آیند؛ باعث ایجاد ایجاد می شود. پس این متد درمانی بسیار حائز اهمیت است.

دندان کودک شما شیری باشد یا دائمی، در هر صورت ترمیم آن برای بهبود و رفع مشکلاتی مانند پوسیدگی، شکستگی یا رشد نامناسب مهم است. دندانپزشکی کودکان معمولاً از روش پرکردن یا سایر روش ها برای درمان و درمان آنها استفاده می کنند.

دلیل مهم ترمیم دندان‌های شیری علاوه بر جلوگیری از ایجاد درد، به مشکلات گوارشی نیز برمی‌گرداند. کودکی به طور مرتب با درد که می‌تواند دردناک باشد. با جویدن غذا را ندارد. این موضوع باعث عدم جذب مواد معدنی غذا توسط، مشکلات بدن و عدم رشد مناسب کودک خواهد شد.

درمان دندان با فلورایدتراپی

دندانپزشکی کودکان می‌تواند پس از معاینه دندان‌های تشخیص کودک که مقدار کمی فلوراید باید به‌صورت دوره‌ای روی مینای آنها اعمال شود. این ماده تا حد زیادی باعث تقویت مینای دندان خواهد شد.

با اینکه در آب آشامیدنی و خمیردندان این ماده به مقدار کمی وجود دارد. اما باز هم می‌توانم از سن 6 سالگی به بعد، برای اینکه فرزندتان را در بزرگ‌سالی دندان‌های سالم داشته باشید، از این روش درمانی استفاده کنید.

عصب کشی دندان

درصورتی‌که مراقبت و درمان‌های مختلف روی دندان کودک انجام شود. احتمال وجود احتمال به ریشه اعصاب بیشتر است. در این شرایط عادی کودک با درد خواهد شد. پس در اولین فرصت برای عصب کشی آن اقدام کنید.

باندینگ دندان

با توجه به شیطنت و بازی‌های مختلف، کودک همیشه در معرض آسیب‌دیدگی دندان‌ها، شکستگی و لب پر شدن آنها قرار می‌گیرد. به همین دلیل روش باندینگ که برای ترمیم و زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از رایج‌ترین روش‌های مناسب کودکان به‌شمار می‌آید.

باندینگ نوعی ماده بسیار مقاوم به‌رنگ دندان است و می‌تواند از جنس شیشه‌ها، سیلیس، کامپوزیتی، و رزین‌های پلاستیکی باشد. پس از اعمال این ماده روی دندان، باید به‌خوبی از آن مراقبت شود تا چند سال ماندگار بماند.

فیشور سیلانت

دندانپزشک کودکان از فیشور سیلانت برای محافظت از دندان‌های کودک و پوشاندن آنها استفاده می‌کنند. موادی که در این روش درمانی استفاده می‌شود سفید و پلاستیکی است و روی دندان‌های آسیا قرار می‌گیرد.

جمع‌بندی

دندانپزشک اطفال پزشکانی هستند که به کودکان کمک می کنند آرامش روانی داشته باشند و دندان هایشان را با احساس بهتری درست کنند. آنها از روش‌های مختلفی برای درمان و اصلاح دندان‌ها استفاده می‌کنند، مانند تمیز کردن آن‌ها، گذاشتن داروی مخصوص روی آن‌ها و رفع سوراخ‌ها یا عصب کشی. آنها همچنین می توانند یک پوشش محافظ روی دندان ها بگذارند یا آنها را قوی تر کنند. در صورت نیاز به یافتن بهترین دندانپزشک کرمان می توانید آدرس و شماره تلفن آنها را در متن بالا بیابید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *